Rekrutacja do projektu ” Równe Szanse Równy Rozwój Dla Województwa Łódzkiego

Zapraszamy osoby, które doświadczyły dyskryminacji ze względu na płeć bądź orientację seksualną do przystąpienia do projektu.

Realizatorzy Projektu:

 

 Realizatorami projektu są Fundacja Terapeutyczna i Instytut Równość i Dostępność Sp. z o.o. Projekt został dofinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027, Priorytet 7 – Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem, Działanie FELD.07.05 – Integracja i społeczeństwo obywatelskie, w ramach naboru FELD.07.05-IP.01-003/24. Umowa o dofinansowanie projektu została zawarta z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi.

 

Cel Projektu:

 Cel projektu: wsparcie aktywnego włączenia społecznego w celu promowania równości szans, niedyskryminacji i aktywnego uczestnictwa, oraz zwiększenie zdolności do zatrudnienia u min. 204 uczestników projektu znajdujących się w niekorzystnej sytuacji (tj. osób wobec, których stosowano mowę nienawiści, gorsze traktowanie lub przemoc ze względu na przesłankę orientacji seksualnej lub/i płci, zamieszkujących (zgodnie z Kodeksem Cywilnym), uczących się lub pracujących na terenie województwa łódzkiego, przez udział w warsztatach podnoszących świadomość na temat przepisów i polityk antydyskryminacyjnych i poradnictwo specjalistyczne dla osób bezpośrednio doświadczających dyskryminacji w terminie od 01.04.2025 do 31.01.2026 roku.

 

Grupa docelowa:

 Grupa docelowa: osoby doświadczające dyskryminacji, tj. osoby wobec, których stosowano mowę nienawiści, gorsze traktowanie lub przemoc ze względu na przesłankę orientacji seksualnej lub /i płci, zamieszkujących (zgodnie z Kodeksem Cywilnym), uczących się lub pracujących na terenie województwa łódzkiego (204 osoby, w tym 113 kobiet i 91 mężczyzn).
Co najmniej 48 osób z tej grupy będą stanowić osoby z niepełnosprawnościami.

 

Zakres działań w projekcie:

 1) realizacja dla 204 osób warsztatów podnoszących świadomość na temat przepisów i polityk antydyskryminacyjnych (zajęcia grupowe) – 18 godzin na grupę (średnio 6 osób w grupie);
2) przeprowadzenie dla 204 osób poradnictwa specjalistycznego (indywidualna pomoc psychologów, prawników, psychiatrów, seksuologów – zależnie od zdiagnozowanych potrzeb na etapie rekrutacji do projektu) – liczba godzin indywidualnych spotkań uzależniona od potrzeb danej osoby.

 

Rezultaty projektu:

 1) Liczba osób doświadczających dyskryminacji – tj. osób wobec, których stosowano mowę nienawiści, gorsze traktowanie lub przemoc ze względu na przesłankę np. płci lub/i orientacji
seksualnej objęte wsparciem w programie: 204, w tym 113 kobiet i 91 mężczyzn.
2) Liczba osób, których sytuacja społeczna uległa poprawie po opuszczeniu programu: 35, w tym 20 kobiet i 15 mężczyzn.

 

Całkowita wartość projektu: 714 217,50 zł

Kwota dofinansowania: 678 506,50 zł

Okres realizacji: 01.04.2025 – 31.01.2026

Miejsce realizacji: województwo łódzkie

Biuro projektu:
Fundacja Terapeutyczna i Instytut Równość i
Dostępność Sp. z o.o.
ul. Narutowicza 51/1, 90-130 Łódź

Regulamin projektu
 i dokumenty rekrutacyjne

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi.
W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół udzieli niezbędnych informacji.
Podczas procesu rekrutacji stworzymy diagnozę potrzeb, aby jak najlepiej dobrać dla Państwa formy wsparcia.

Regulamin projektu

Formularz rekrutacyjny

Oświadczenie kandydatów

Diagnoza potrzeb uczestnika

Zaświadczenie pracodawcy

Cart

Brak produktów w koszyku.